Dýňová slavnost (27.10.2009)

! POZOR ZMĚNA !
Dýňová slavnost přesunuta na 27.10.2009 od 17hod. Připravené dýně můžete do MŠ přinést v pondělí 26.10.2009.


Jak probíhá dýňová slavnost v naší mateřské škole?

Děti s pomocí rodičů připraví doma dýňová strašidýlka, pojmenují je a přinesou je do školky v týdnu, kdy se dýňová slavnost koná. Strašidýlky bude vyzdobena zahrada MŠ. Odpoledne proběhne výstava dýňových strašidel. Večer po setmění (v 17h.) se sejdou děti s lampiónky, třeba i v maskách, na tovačovském náměstí. Budou je tam čekat strašidýlka z řad ochotných rodičů, která je zavedou do Tajuplné zahrady MŠ osvětlené dýňovými strašidýlky. Děti v doprovodu rodičů projdou zahradou, v zákoutích budou čekat strašidýlka a budou dětem rozdávat odměny za jejich statečnost a píli při pomoci na přípravách dýňové slavnosti. Na závěr bude pro děti připraven čaj na zahřátí a diskotéka strašidýlek a taky něco pro dospěláky. Ti se mohou těšit na výborný punč, který nám letos opět přislíbila paní Svobodová.

Prosíme rodiče, aby si doma přichystali dýně na vyřezání a výzdobu školičky.

Dále prosíme ochotné maminky, které by nám pomohly pro děti napéct a nazdobit perníčky - duchy, strašidýlka, dýně, netopýry a jiné - přihlaste se u třídní učitelky.

Kdo z rodičů je ochotný se aktivně zapojit do dýňové slavnosti (potřebujeme rodiče na stanoviště při rozdávání odměn) - přihlaste se u třídní učitelky.


Všem předem moc a moc děkujeme.